Program Promocji Branży Maszyn i Urządzeń Górniczych 2012-2015
Polska - Górnictwo

Aktualności

Dyplomatyczne Otwarcie Roku 2018

W dniu 18 stycznia 2018 r. w Centrum Olimpijskim w Warszawie odbyło się „Dyplomatyczne Otwarcie Roku 2018” - doroczna inicjatywa Krajowej Izby Gospodarczej, podczas której przedstawiane są plany nt. międzynarodowej współpracy gospodarczej realizowanej przez poszczególne instytucje, resorty oraz samorząd gospodarczy. DOR jest również okazją złożenia podziękowań za dotychczasowe wsparcie udzielane polskim przedsiębiorcom na rynkach zagranicznych.
Tegoroczne wydarzenie objęte było Honorowym Patronatem Ministra Spraw Zagranicznych oraz Honorowym Patronatem Ministerstwa Rozwoju.
W spotkaniu DOR 2018 udział wzięło ponad 400 osób: przedstawicieli korpusu dyplomatycznego, administracji publicznej i samorządowej, w tym województw, miast i urzędów marszałkowskich, jak również przedsiębiorców oraz reprezentantów izb przemysłowo-handlowych i bilateralnych.
Głównymi gośćmi wydarzenia byli to m.in. p. Jadwiga Emilewicz- Minister Przedsiębiorczości i Technologii reprezentująca także Premiera M. Morawieckiego, p. Krzysztof Tchórzewski – Minister Energii, p. Konrad Szymański – Sekretarz Stanu w Ministerstwie Spraw Zagranicznych oraz p. Jacek Bogucki Sekretarz Stanu w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi, p. Irena Szewińska – Wiceprezes PKOL oraz marszałkowie województw. W tym roku swój potencjał zaprezentowały m.in. województwo podlaskie, podkarpackie, kujawsko-pomorskie i lubelskie.
DOR był okazją do podsumowań minionego rok z perspektywy działalności międzynarodowej polskich przedsiębiorstw i administracji oraz wpływu warunków rozwoju polskiej przedsiębiorczości na obecność polskich firm za granicą i okazją do zaprezentowania planów na rok przyszły.

Oficjalną część DOR’2018 otworzył Prezes Krajowej Izby Gospodarczej Andrzej Arendarski podsumowując miniony 2017 rok z perspektywy działalności międzynarodowej KIG oraz wpływu warunków rozwoju polskiej przedsiębiorczości na obecność polskich firm za granicą. Prezes KIG zaznaczył, że poprawa stosunków Polski z UE będzie ważną kwestia na 2018 r. „Walczyliśmy o Polskę wolną, demokratyczną. Mówienie o Polsce poza UE godzi w dobro naszego kraju.”
Minister Jadwiga Emilewicz, reprezentująca Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii zapewniła podczas swojego wystąpienia podczas DOR, że kończą się prace nad konstytucją dla biznesu, a nadchodzący rok będzie jeszcze lepszy dla przedsiębiorców. Jednym z ułatwień będzie tzw. innovation box. "To specjalny przywilej podatkowy, dla tych, którzy będą uzyskiwać przychody z komercjalizacji w wyniku prac badawczo-rozwojowych" - wyjaśniała minister.
Minister Energii, Krzysztof Tchórzewski podsumował sukcesy resortu w poprzednim roku i zapewnił, że sektor energii stawia na innowacje.

Konrad Szymański, sekretarz stanu w Ministerstwie Spraw Zagranicznych zwracał uwagę na stabilność naszego kraju na tle Europy. „Polska nie przeżywa zawahania co do projektu europejskiego” – zaznaczył. Minister Szymański podkreślił, że "zawahanie" wobec europejskiego projektu" jest odczuwalne w niektórych stolicach Europy, ale nie w Warszawie.

Irena Szewińska, Wiceprezes PKOL, wyraziła radość z faktu, że Dyplomatyczne Otwarcie Roku odbywa się w siedzibie Polskiego Komitetu Olimpijskiego i zaznaczyła, że sportowcy są wspaniałymi ambasadorami Polski na świecie.

Część oficjalną DOR’2018 zakończyły wystąpienia głównych partnerów strategicznych wydarzenia: Urząd Marszałkowski Województwa Podlaskiego, Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego oraz Podkarpackiego, KUKE.

Jerzy Leszczyński, Marszałek Województwa Podlaskiego podkreślił, że województwo podlaskie to przede wszystkim aktywna gospodarka. Aktywna w wielu obszarach i aspektach. „Nasz region jest miejscem, w którym oprócz pięknej przyrody można podziwiać wysokie technologie i nowoczesne, dynamiczne firmy. Myślę, że nasza myśl technologiczna czerpie bardzo dużo energii z przyrody. Nastawieni jesteśmy na dynamizm i ekspansję, ale przy tym dbamy o nasze dziedzictwo i czystość natury” potwierdził.
Wicemarszałek województwa podkarpackiego Bogdan Romaniuk zaznaczył, że obecny rok ma wielkie znaczenie dla województwa podkarpackiego, które dzięki swojej bogatej historii lotniczej i 80-cio letniemu doświadczeniu w projektowaniu i budowie statków powietrznych przyczyniło się do rozwoju polskiego lotnictwa, które w bieżącym roku również obchodzi swoje stulecie. Woj. Podkarpackie było jednym z Partnerów strategicznych wydarzenia, a promocja był współfinasowana z Funduszy Unii Europejskiej (RPO).

Oficjalną część wydarzenia zamknęło krótkie wystąpienie Wiceprezes KUKE Katarzyny Kowalskiej.
Uczestnicy Dyplomatycznego Otwarcia Roku 2018 mieli okazję nie tylko do wielu ciekawych rozmów, wymiany informacji i nawiązania kontaktów biznesowych, ale mogli również skosztować regionalnych przysmaków, w tym Gęsi Kołuckiej z woj. Kujawsko – Pomorskiego, specjałów z Podlasia, oraz produktów Piwnej Manufaktury Browaru Jabłonowo, Cydru Lubelskiego, Krajowej Spółki Cukrowej, wód mineralnych Staropolanka, Selenka oraz Cechini Muszyna. Partnerem technicznym wydarzenia była firma LIDEX. Uczestnicy mieli także okazję odwiedzić stoiska partnerów m.in. KUKE, swoją flagową realizacje elektrycznego autobusu prezentował URSUS.
W trakcie wieczoru odbyła się także loteria podarunkowa, w której fundatorem nagród była firma Emirates (lot do Dubaju) WineAvenue (wina).
Dziękujemy wszystkim partnerom Dyplomatycznego Otwarcia Roku 2018, wśród których znaleźli się:

DOR2018 - partnerzy

Zapraszamy do współpracy partnerskiej w kolejnej edycji Dyplomatycznego Otwarcia Roku, która odbędzie się w styczniu 2019.

Kontakt:
Biuro Współpracy z Zagranicą
Agnieszka Salamończyk
Zastępca Dyrektora
tel: 22 630 97 73
e-mail:asalamonczyk@kig.pl

Górnicza Misja Gospodarcza do Wietnamu, 19-25 października 2014 r.

Krajowa Izba Gospodarcza ma przyjemność zaprosić do udziału w Górniczej Misji Gospodarczej do Wietnamu, która odbędzie się w dniach 19-25 października br.

Będzie to koleje wydarzenie realizowane w ramach trzyletniego Programu Promocji Branży Maszyn i Urządzeń Górniczych, którego wykonawcą jest Konsorcjum Górnictwo Polskie (w składzie: Krajowa Izba Gospodarcza, Polska Technika Górnicza oraz Górnicza Izba Przemysłowo –Handlowa).

Misja jest organizowana we współpracy z Wydziałem Ekonomicznym Ambasady RP w Wietnamie, Uniwersytetem Górnictwa i Geologii w Hanoi oraz Izbą Wietnamską.

Jednym z kluczowych punktów programu pobytu misji górniczej w Wietnamie będzie Konferencja Promująca „POLSKIE MASZYNY I URZĄDZENIA GÓRNICZE”, która odbędzie się w dniu 22 października br. w Hanoi.

Przedsiębiorcom zainteresowanym udziałem w Misji Górniczej do Wietnamu zapewniamy kompleksową obsługę w zakresie przygotowania programu merytorycznego, jak również obsługę logistyczną podczas pobytu w Wietnamie, w tym:

 • przelot na trasie Warszawa / Katowice - Hanoi - Warszawa / Katowice
 • transport lokalny
 • aranżacja spotkań merytorycznych i biznesowych w tym Konferencji Promocyjnej
 • ogłoszenie w prasie,
 • zakwaterowanie w hotelu ****,
 • bilety wstępu na Międzynarodowe targi Przemysłowe Vietnam 2014, oraz
 • ubezpieczenie, koszty wizy.

Koszt udziału w misji górniczej do Wietnamu 2014: ok. 9600.00 Pln plus VAT /w ramach branżowego programu promocji refundowany w wysokości do 75% kosztów osobowych maksymalnie dwóch delegatów przedsiębiorstwa - refundacja dotyczy firm, które przystąpią i zostaną zakwalifikowane do Branżowego Programu Promocji/.

Ramowy program merytoryczny misji w Wietnamie obejmuje:

 • 19.10.2014 - wylot z Polski
 • 20.10.2014 - przylot do Hanoi /informacja na temat wietnamskiego górnictwa/ przedstawiciel Ambasady RP w Wietnamie
 • 21.10.2014 - spotkanie merytoryczne w instytucjach związanych z górnictwem Wietnamu / Vinacomin, Uniwersytet Górnictwa i Geologii w Hanoi, zwiedzanie Targów Vietnam Industry Fairs 2014 oraz rozmowy B2B
 • 22.10.2014 - udział w KONFERENCJI PROMOCYJNEJ: Polskie Urządzenia i Maszyny Górnicze”, przygotowanej we współpracy z Uniwersytetem Górnictwa i Geologii w Hanoi oraz Vietnam Chamber of Commerce
 • 23-24.10.2014 – wizyta w prowincji QUANG NINH /główna prowincja górnicza Wietnamu -odpowiednik Śląska,/ w fazie uzgodnień
 • 25.10.2014 wylot do Polski

Wietnam, po Chinach, jest jednym z najważniejszych partnerów Polski w Azji, szczególnie w ostatnim czasie po wizytach Przedstawicieli Najwyższych Władz obu Państw obserwujemy znacznie ożywienie wzajemnych kontaktów oraz odnotowujemy przychylną atmosferę dla naszego kraju, a w konsekwencji dla naszej oferty eksportowej czy inwestycyjnej, Polska jest bardzo dobrze znana jest w Wietnamie, wielu Wietnamczykow było studentami polskich uczelni w latach 70-80, szczególnie w zakresie nauk technicznych tym m.in. AGH w Krakowie, co sprawia, że nasz kraj jest tu przychylnie odbierany jako interesuący i rzetelny Partner do współpracy handlowej, technologicznej czy wspólnych inwestycji.

Z uwagi na harmonogram przygotowań oraz procedurę dofinansowania, uprzejmie prosimy zainteresowanych udziałem o pilne przesłanie zgłoszenia na załączonym formularzu, w celu przekazania dalszych informacji organizacyjnych dotyczących wyjazdu.

Zapytania w sprawie uczestnictwa oraz zgłoszenia udziału prosimy przesyłać do dnia 12 08.2014 r.

Więcej informacji kontakt.

Polskie Górnictwo na MINING WEEK KAZAKHSTAN 2014

W dniach 25-27czerwca 2014 roku odbędą się Międzynarodowe Targi Technologii i Wyposażenia Kopalń oraz Kombinatów Metalurgicznych „MINING WEEK KAZAKHSTAN 2014” w Karagandzie. Targi te należą do jednych z najważniejszych imprez branżowych w regionie a w 2013 roku udział w nich wzięło 157 firm z 17 krajów i regionów na świecie.

W tegorocznej edycji „Mining Week” zaprezentuje się osiem polskich firm, biorących udział w Branżowym Programie Promocji Maszyn i Urządzeń Górniczych. Program realizowany jest w ramach poddziałania 6.5.1. – Promocja polskiej gospodarki na rynkach międzynarodowych przez Konsorcjum Górnictwo Polskie w składzie: Krajowa Izba Gospodarcza, Polska Technika Górnicza SA oraz Górnicza Izba Przemysłowo-Handlowa.

Więcej informacji kontakt.

Międzynarodowe Targi EXPOMIN 2014

Krajowa Izba Gospodarcza uprzejmie informuje, że we współpracy z Ambasadą RP w Chile, organizuje udział polskich przedsiębiorców w Międzynarodowych Targach EXPOMIN 2014 w dniach 21-25 kwietnia 2014 r, Santiago de Chile.

MT EXPOMIN 2014 są kolejnym wydarzeniem targowym realizowanym w ramach Programu Promocji Branży Maszyn i Urządzeń Górniczych - programu promocji dla firm z branży górniczej, którego realizatorem jest Konsorcjum GÓRNICTWO POLSKIE w składzie: Krajowa Izba Gospodarcza, Polska Technika Górnicza oraz Górnicza Izba Przemysłowo Handlowa.

Uczestnicy Programu mogą uzyskać 75% refundacji z tytułu poniesionych kwalifikowanych kosztów udziału w wybranych przedsięwzięciach.

Program Promocji Branży Maszyn i Urządzeń Górniczych gwarantuje jednocześnie szeroki zasięg kampanii promocyjnej organizowanych wydarzeń.

Międzynarodowe Targi EXPOMIN organizowane są przez FISA (Feria Internacional de Santiago de Chile) pod patronatem Rządu Chile, Ministerstwa Górnictwa, Rady Górniczej, Prochile. Jest to jedna z największych wystaw górniczych w Ameryce Południowej. Współorganizatorem targów jest Messe Dusseldorf. Impreza realizowana jest w cyklu dwuletnim; w ostatniej edycji udział wzięło 1.300 wystawców z 35 krajów. Targi odwiedziło ok. 70.000 zwiedzających, zaś w równolegle się odbywającym Międzynarodowym Kongresie Górniczym uczestniczyło 7.000 przedstawicieli branży wydobywczej. W targach uczestniczą wyłącznie handlowcy reprezentujący branże: górniczą, chemiczną, elektryczną, energetyczną ochronę środowiska.

Dodatkowe działania promocyjne oferowanie przez Krajową Izbę Gospodarczą to m.in.: udział w konferencji z udziałem przedstawicieli otoczenia biznesu, polskich i chilijskich firm górniczych, branżowych organizacji chilijskich, przedstawicieli resortu górnictwa.

Przedsiębiorcom zainteresowanym udziałem w Targach EXPOMIN 2014 KIG zapewnia kompleksowe przygotowanie udziału w targach, jak również obsługę logistyczną pobytu w Argentynie (w tym wykup biletów lotniczych, transport lokalny, ubezpieczenie, program towarzyszący) oraz rezerwację hotelu.

Podczas trwania MT EXPOMIN2014 dla polskich wystawców przewidujemy dodatkowo:
 • udział w Polsko - Chilijskim Forum Gospodarczym, przygotowanym we współpracy z Izbą Handlową Chile,
 • organizację rozmów B2B z chilijskimi partnerami,
 • promocję w lokalnej prasie.

Wszystkich zainteresowanych prosimy o bezpośredni kontakt z Biurem Współpracy z Zagranicą KIG.

Zaproszenie do udziału w International Mininng Exhibition IME’2014, Kalkuta, Indie, 13-16 luty 2014

Krajowa Izba Gospodarcza we współpracy z Ambasadą RP w New Delhi organizuje udział polskich przedsiębiorców w MT International Mining Exhibition IME’2014 w dniach 13-16 lutego 2014 r, w Kalkucie w Indiach.

MT IME 2014 są kolejnym wydarzeniem targowym realizowanym w ramach Programu Promocji Branży Maszyn i Urządzeń Górniczych - programu promocji dla firm z branży górniczej, którego realizatorem jest Konsorcjum GÓRNICTWO POLSKIE w składzie: Krajowa Izba Gospodarcza, Polska Technika Górnicza oraz Górnicza Izba Przemysłowo Handlowa.

Uczestnicy Programu mogą uzyskać 75% refundacji z tytułu poniesionych kwalifikowanych kosztów udziału w wybranych przedsięwzięciach.
Program Promocji Branży Maszyn i Urządzeń Górniczych gwarantuje jednocześnie szeroki zasięg kampanii promocyjnej organizowanych wydarzeń.

Międzynarodowe Targi IME organizowane są przez Tafcon Projects (India) PVT. Ltd., MGMI Mining, Geological & Metrological Institute of India pod patronatem Ministerstwa Górnictwa Indii, Ministerstwa Przemysłu Ciężkiego, Coal India Limited.

Impreza organizowana jest w cyklu corocznym, w 2012 roku uczestniczyli w niej ok. 600 wystawców z 18 krajów a wystawę odwiedziło 130 tys. przedstawicieli biznesu. Tematyka targów to: geologia, górnictwo odkrywkowe, górnictwo podziemne, obróbka minerałów, eksploracja, rafinacja, ochrona środowiska, kopanie tuneli, inżynieria i planowanie, bezpieczeństwo zdrowia w górnictwie, hałdy, kopalnictwo, recycling, obróbka metalurgiczna, transport i logistyka w górnictwie.

Dodatkowe działania promocyjne: Jednodniowa konferencja nt. polskiego górnictwa w ramach światowego Kongresu ASIA MINING CONGRESS z udziałem przedstawicieli otoczenia biznesu, polskich i indyjskich firm górniczych, branżowych organizacji, przedstawicieli resortu górnictwa.

Wszystkich zainteresowanych prosimy o bezpośredni kontakt z Biurem Współpracy z Zagranicą KIG.

60-ta rocznica nawiązania stosunków dyplomatycznych Polski z Indiami i promocja Polskiego Górnictwa na rynku indyjskim

W roku bieżącym przypada 60-ta rocznica nawiązania stosunków dyplomatycznych Polski z Indiami. Intensywnie rozwija się współpraca gospodarcza i kontakty handlowe pomiędzy przedstawicielami biznesu obydwu krajów.

W styczniu i lutym 2014 roku Krajowa Izba Gospodarcza organizuje szereg ważnych przedsięwzięć promocyjnych dotyczących rynku indyjskiego:

 • w dniu 27 stycznia odbędzie się w Warszawie Forum Gospodarcze Polska – Indie,
 • w dniach 10 – 15 luty będzie miała miejsce misja gospodarcza do Indii (New Delhi, Kalkuta) na Szczyt Energetyczny, połączony z Konferencją Górniczą w ramach V Azjatyckiego Kongresu Przemysłu Wydobywczego,
 • w dniach 13 – 16 lutego polskie firmy uczestniczą w stoisku narodowym na Międzynarodowych Targach Górnictwa, Poszukiwań, Przetwórstwa Surowcowego, Metali i Maszyn (IME 2014) w Kalkucie. Polska jest Krajem Partnerskim na tej imprezie.

Wszystkich zainteresowanych prosimy o bezpośredni kontakt z Biurem Współpracy z Zagranicą KIG.

Imprezy górnicze 2014

Krajowa Izba Gospodarcza zaprasza Państwa do udziału w najbliższych działaniach promocyjnych w ramach Branżowego Programu Promocji Maszyn i Urządzeń Górniczych:

 1. Międzynarodowe Targi IME Kalkuta, Indie
  w dniach 13 – 16 luty 2014r. (organizator KIG)

 2. Międzynarodowe Targi MINING WIETNAM Hanoi
  w dniach 11 – 13 marca 2014 r. (organizator PTG)

 3. Misja gospodarcza do Rosji z okazji Mining World Russia 2014
  w dniach 13-15 kwietnia 2014 r. (organizator PTG)

 4. Międzynarodowe Targi EXPOMIN Chile
  w dniach 21 - 25 kwietnia 2014r. (organizator KIG)

 5. Misja gospodarcza do Chile
  (organizator KIG)

Informujemy o możliwości dofinansowania 75% kosztów kwalifikowanych udziału w w/w wydarzeniach dla firm uczestniczących w ramach BPP Branży Maszyn i Urządzeń Górniczych realizowanego w ramach projektu systemowego Ministerstwa Gospodarki pn. „Promocja Polskiej gospodarki na rynkach międzynarodowych” Podziałania 6.5.1. POIG”.

Konsorcjum GÓRNICTWO POLSKIE, którego liderem jest Krajowa Izba Gospodarcza, zapewnia kompleksową obsługę organizacyjno-logistyczną wszystkich wydarzeń zarówno firmom uczestniczącym w programie, jak i przedsiębiorstwom zainteresowanym uczestnictwem jedynie w poszczególnych imprezach wystawienniczych.

Więcej informacji: kontakt

Zakończenie naboru wniosków do Branżowego programu promocji dla branży maszyn i urządzeń górniczych!

Uprzejmie informujemy iż z dniem 29.11.2013 r. zostaje zamknięty nabór wniosków o dofinansowanie w ramach Branżowego programu promocji dla branży maszyn i urządzeń górniczych (POIG podziałanie 6.5.2)

Wszystkich zainteresowanych złożeniem w/w prosimy o pilny kontakt


Górnicza misja gospodarcza do Chin

Krajowa Izba Gospodarcza ma przyjemność zaprosić do udziału w Górniczej Misji Gospodarczej do Chin (Pekin), która odbędzie się w dniach 20-26 października br. Misja do Chin jest kolejnym wydarzeniem realizowanym w ramach trzyletniego Programu Promocji Branży Maszyn i Urządzeń Górniczych, którego wykonawcą jest Konsorcjum Górnictwo Polskie.

Misja jest organizowana we współpracy z Wydziałem Promocji Handlu i Inwestycji przy Ambasadzie RP w Pekinie oraz China National Coal Association.

Jednym z kluczowych punktów programu pobytu misji górniczej w Chinach będzie konferencja „POLSKIE MASZYNY I URZĄDZENIA GÓRNICZE”, która odbędzie się 23 października br. w Pekinie podczas Międzynarodowych Targów Górniczych – China Coal and Mining Expo 2013.

Przedsiębiorcom zainteresowanym udziałem w MISJI GÓRNICZEJ DO CHIN 2013 zapewniamy kompleksową obsługę w zakresie przygotowania programu merytorycznego, jak również obsługę logistyczną podczas pobytu w Chinach, w tym:

 • przelot na trasie Warszawa/ Katowice- Pekin - Warszawa/ Katowice
 • transport lokalny
 • aranżacja spotkań merytorycznych i biznesowych w tym Konferencji Promocyjnej
 • ogłoszenie w prasie,
 • zakwaterowanie w hotelu ****,
 • bilety wstępu na Targi China Coal and MINING Expo
 • ubezpieczenie, koszty wizy.

Koszt udziału w misji górniczej do Chin 2013 wynosi : ok. 9500.00 PLN plus VAT.

Proponujemy następujące formuły uczestnictwa:

 • dla firm zainteresowanych udziałem w misji w ramach Programu Promocji refundowany w wysokości do 75% kosztów osobowych maksymalnie dwóch delegatów przedsiębiorstwa, /refundacja dotyczy firm , które przystąpią i zostaną zakwalifikowane do Branżowego Programu Promocji/.
 • dla firm zainteresowanych jednorazową kampanią promocyjna podczas Konferencji i w trakcie misji /bez dofinansowania/

Ramowy program merytoryczny misji w Chinach obejmuje:

 • 20.10 2013 - wylot z Polski
 • 21.10.2013 - przylot do Pekinu /informacja na temat chińskiego górnictwa/, Wydział Promocji I Inwestycji przy Ambasadzie RP w Pekinie
 • 22.10.2013 PEKIN - zwiedzanie targów China International Coal and Technology Expo 2013 w Taiyuanie oraz polsko-chińskie rozmowy B2B,
 • 23.10.2013 - udział w konferencji promocyjnej „Polskie Urządzenia i Maszyny Górnicze”, przygotowanej we współpracy z National China Coal Association,
 • 24.10.2013 – wizyta w prowincji Shandong,
 • 25.10.2013 – spotkania w Centralnym Urzędzie Górnictwa oraz w China National Coal Association,
 • 26.10.2013 - wylot do Polski

Chiny są jednym z najważniejszych partnerów Polski w Azji, szczególnie w ostatnim czasie po wizytach Przedstawicieli Najwyższych Władz obu Państw obserwujemy znacznie ożywienie wzajemnych kontaktów oraz odnotowujemy przychylną atmosferę dla naszego kraju a w konsekwencji dla naszej oferty eksportowej czy inwestycyjnej, Chiny- druga co do wielkości potęga gospodarcza świata , szczególnie w aspekcie ostatniego 12 tego Planu Pięcioletniego rozwoju kraju , gdzie jednym z priorytetów jest zwiększenie importu na rynek wewnętrzny i wyrównanie różnic rozwoju i zamożności pomiędzy poszczególnymi prowincjami Chin - stwarza to szerokie możliwości nawiązania nowej współpracy dla polskich firm.

Polska postrzegana jest w Chinach jako kraj, interesujący pod względem gospodarczym a przedstawiciele chińskiego biznesu wyrażają zainteresowanie pogłębianiem wzajemnych kontaktów handlowych i inwestycyjnych.

Więcej informacji: kontakt

Zaproszenie do udziału w Targach China Coal & Mining EXPO w Pekinie


Serdecznie zapraszamy firmy do udziału w Międzynarodowych Targach China Coal & Mining EXPO 2013 w Pekinie w dniach 20 – 25 października 2013.

Więcej informacji: kontakt

Ważny komunikat!

W dniu 26 czerwca 2013r. została podjęta decyzja o uaktualnieniu liczby działań promujących w ramach branżowego programu branży maszyn i urządzeń górniczych. W związku z powyższym została zaktualizowana łączna liczba wydarzeń promocyjnych w Komponencie A. Wszystkie działania promocyjne z Komponentu A do dnia 1 lipca 2013r. zostały uznane za zrealizowane. Na tej podstawie zostało określone nowe, 50% minimum działań promocyjnych, które zadeklarować musi przedsiębiorca ubiegający się o uzyskanie dofinansowania na udział w programie.

W związku z powyższą aktualizacją, branżowy program promocji branży maszyn i urządzeń górniczych przewiduje 15 działań promujące dla przedsiębiorców, którzy zdecydują się przystąpić do programu po 1 lipca 2013 r. Wymogiem koniecznym do otrzymania dofinansowania na udział w programie jest zadeklarowanie udziału w minimum 8 działaniach promujących.

Zaproszenie do udziału w szkoleniu „Jak skutecznie ubiegać się o zamówienia w branży górniczej”

Serdecznie zapraszamy do udziału w bezpłatnym szkoleniu, które odbędzie się w dn. 21 czerwca br, w Hotelu Qubus w Katowicach, w ramach Branżowego Programu Promocji Maszyn i Urządzeń Górniczych w ramach projektu systemowego Ministerstwa Gospodarki pn. „Promocja polskiej gospodarki na rynkach międzynarodowych” Podziałanie 6.5.1. POIG.

Szkolenie organizowane jest przez konsorcjum POLSKIE GÓRNICTWO w składzie: Górnicza Izba Przemysłowo-Handlowa, Krajowa Izba Gospodarcza i Polska Technika Górnicza S.A.

Termin szkolenia 21.06.2013
Miejsce: Hotel Qubus w Katowicach, ul. Uniwersytecka 13.

Kontakt: Górnicza Izba Przemysłowo-Handlowa
Tel; 32 251 35 59, 757 38 21
e-mail: biuro@giph.com.pl

UWAGA! Zmiana sposobu naliczania obowiązkowego minimum wydarzeń w programach branżowych

W dniu 10 kwietnia 2013r. MG podjęło decyzję o zmianie ilości wydarzeń promocyjnych w ramach programów branżowych. Działania wymienione w programie promocji, których data realizacji jest wcześniejsza niż 14 kwietnia 2013r. należy uznać za zrealizowane. Wszystkie działania których data realizacji przypada na dzień po 14 kwietnia stanowią łączną ilość działań promocyjnych w programie. Na tej podstawie zostało ustalone nowe minimum działań, które są obowiązkowe do zrealizowania przez firmy ubiegające się o dofinansowanie.

Została podjęta decyzja o uaktualnieniu liczby działań promujących w ramach branżowego programu branży maszyn i urządzeń górniczych. Zaktualizowano łączną liczbę wydarzeń promocyjnych w Komponencie A. Wszystkie działania promocyjne z Komponentu A do dnia 14 kwietnia 2013r. zostały uznane za zrealizowane. Na tej podstawie zostało określone nowe, 50% minimum działań promocyjnych, które zadeklarować musi przedsiębiorca ubiegający się o uzyskanie dofinansowania na udział w programie.

W związku z aktualizacją, branżowy program promocji branży maszyn i urządzeń górniczych przewiduje 17 działań promujące dla przedsiębiorców, którzy zdecydują się przystąpić do programu po 14 kwietnia 2013 r. Wymogiem koniecznym do otrzymania dofinansowania na udział w programie jest zadeklarowanie udziału w minimum 9 działaniach promujących.

Trwa nabór wniosków do udziału w działaniach promocyjnych w ramach Programu Promocji dla Branży Maszyn i Urządzeń Górniczych

Krajowa Izba Gospodarcza zaprasza Państwa do udziału w najbliższych działaniach promocyjnych w ramach Branżowego Programu Promocji Maszyn i Urządzeń Górniczych, zaplanowanych na 2013 rok.

 1. Międzynarodowe Targi ARMINERA’2013 Buenos Aires Argentyna, w dniach 7 – 9 maj 2013
 2. Międzynarodowe Targi Ugol Rossi & Mining Nowokuźnieck Rosja, w dniach 4 – 7 czerwiec 2013
 3. Międzynarodowe Targi Górnictwa, Przemysłu Energetycznego i Hutniczego, Katowice 2013 w dniach 10-13 wrzesień 2013
 4. Międzynarodowe Targi China Coal & Mining Expo Pekin Chiny, w dniach 22 – 25 październik 2013
 5. Misja Gospodarcza do CHIN -China Coal & Mining Expo Pekin, w dniach 20-25 październik 2013.

Informujemy o możliwości dofinansowania 75% kosztów kwalifikowanych udziału w w/w wydarzeniach w ramach BPP dla Branży Maszyn i Urządzeń Górniczych realizowanego w ramach projektu systemowego Ministerstwa Gospodarki pn. „Promocja Polskiej gospodarki na rynkach międzynarodowych” Podziałania 6.5.1. POIG”.

Nabór wniosków na udział w w/w programie jest jeszcze otwarty, a pozostało jeszcze ok. 10 mln PLN z alokacji przewidzianej w ramach konkursu. Wnioski przyjmuje Departament Wdrażania Programów Operacyjnych Ministerstwa Gospodarki.

Konsorcjum GÓRNICTWO POLSKIE, którego liderem jest Krajowa Izba Gospodarcza, udziela pomocy wszystkim zainteresowanym uczestnictwem w programie w przygotowaniu wniosku o dofinansowanie oraz zapewnia kompleksową obsługę organizacyjno-logistyczną wszystkich wydarzeń i pomoc w ich późniejszym rozliczaniu.

Więcej informacji: kontakt

UWAGA! Zmiany w aktualnym programie promocji

W dniu 13.02.2013 nastąpiła zmiana programu promocji. Zmiany w aktualnym programie zaznaczone są kolorem czerwonym.

Międzynarodowe Targi Górnicze ARMINERA’2013 – Buenos Aires, w dn. 7-9 maja 2013 r.

Krajowa Izba Gospodarcza uprzejmie informuje, że we współpracy z Wydziałem Promocji, Handlu i Inwestycji Ambasady RP w Argentynie, organizuje udział polskich przedsiębiorców w Międzynarodowych Targach ARMINERA’2013 w dniach 7-9 maja 2013 r., Buenos Aires.

MT ARMINERA’2013 są kolejnym wydarzeniem targowym realizowanym w ramach Programu Promocji Branży Maszyn i Urządzeń Górniczych - programu promocji dla firm z branży górniczej, którego realizatorem jest Konsorcjum GÓRNICTWO POLSKIE w składzie: Krajowa Izba Gospodarcza, Polska Technika Górnicza oraz Górnicza Izba Przemysłowo Handlowa.

Uczestnicy Programu mogą uzyskać 75% refundacji z tytułu poniesionych kwalifikowanych kosztów udziału w wybranych przedsięwzięciach.

Program Promocji Branży Maszyn i Urządzeń Górniczych gwarantuje jednocześnie szeroki zasięg kampanii promocyjnej organizowanych wydarzeń.

Międzynarodowe Targi ARMINERA organizowane są przez Izbę Pracodawców Przemysłu Górniczego i jest to jedna z największych wystaw górniczych w Ameryce Południowej.

Zakres branżowy targów obejmuje szeroka gamę sprzętu górniczego, w tym maszyny, pojazdy, narzędzia, a także technologie i usługi, które prezentowane będą w tym roku przez wystawców z Brazylii, Boliwii, Chile, Chin, Kanady, Kolumbii Niemiec, Peru, Rosji, RPA, Wielkiej Brytanii, Włoch i USA.

Przedsiębiorcom zainteresowanym udziałem w Targach ARMINERA’2013 zapewniamy:
 • kompleksowe przygotowanie udziału w targach,
 • obsługę logistyczną pobytu w Argentynie (w tym wykup biletów lotniczych, zapewnienie lokalnego transportu, ubezpieczenie, program towarzyszący) oraz rezerwację hotelu.

Koszt całkowicie wyposażonego indywidualnego stoiska (12 m. kw.), jak również koszt delegacji (przelot i hotel) dwóch przedstawicieli przedsiębiorstwa jest dofinansowywany w wysokości 75%

Podczas trwania MT ARMINERA’2013 dla polskich wystawców przewidujemy dodatkowo:

 • udział w Polsko - Argentyńskim Forum Gospodarczym, przygotowanym we współpracy z Argentyńską Izbą Handlową oraz Argentyńską Izbą Pracodawców Górnictwa,
 • organizację rozmów B2B z argentyńskimi partnerami,
 • promocję w lokalnej prasie

Argentyna należy do najlepiej rozwiniętych gospodarczo krajów Ameryki Łacińskiej, a górnictwo argentyńskie opiera się na sektorze wydobycia i eksploatacji gazu ziemnego oraz ropy naftowej, a także na górnictwie odkrywkowym, głównie rud metali kolorowych, zwłaszcza miedzi. Sektory te są celem inwestycji zagranicznych, zaś zakupy sprzętu, maszyn i urządzeń dla potrzeb wiertnictwa i eksploatacji węglowodorów oraz kopalnictwa odkrywkowego, realizowane są za granicą.

Z uwagi na harmonogram przygotowań oraz procedurę dofinansowania, uprzejmie prosimy zainteresowanych udziałem o pilne przesłanie zgłoszenia na załączonym formularzu, w celu przekazania dalszych informacji organizacyjnych dotyczących wyjazdu.

Więcej informacji: kontakt

Międzynarodowe Targi BC Mumbai’2013, 5-8 lutego 2013 r. Bombaj, INDIE.

Krajowa Izba Gospodarcza uprzejmie informuje, że we współpracy z Wydziałem Promocji, Handlu i Inwestycji Ambasady RP w New Delhi, organizuje udział polskich przedsiębiorców w Międzynarodowych Targach BC Mumbai’2013, który odbędzie się w dniach 5-8 lutego 2013 r. w Bombaju, INDIE.

Międzynarodowe Targi BC Mumbai’2013 są pierwszym wydarzeniem targowym realizowanym w ramach Programu Promocji Branży Maszyn i Urządzeń Górniczych - trzyletniego programu promocji dla firm z branży górniczej, którego realizatorem jest Konsorcjum GÓRNICTWO POLSKIE w składzie: Krajowa Izba Gospodarcza, Polska Technika Górnicza oraz Górnicza Izba Przemysłowo Handlowa.

Misja Gospodarcza na XI Międzynarodowe Targi Górnictwa i Maszyn Górniczych IMME’2012 Indie 4-9 grudnia 2012

Krajowa Izba Gospodarcza uprzejmie informuje, że we współpracy z Wydziałem Promocji, Handlu i Inwestycji Ambasady RP w New Delhi, organizuje misję gospodarczą polskich przedsiębiorców na XI Międzynarodowe Targi Górnictwa i Maszyn Górniczych IMME’2012 (International Mining and Machinery Exhibition), która odbędzie się w dniach 4 – 9 grudnia 2012 r. w Kalkucie. IMME to największa impreza sektora górniczego na subkontynencie indyjskim.

IMME’2012 są pierwszym wydarzeniem realizowanym w ramach Programu Promocji dla Branży Maszyn i Urządzeń Górniczych - trzyletniego programu promocji dla firm z branży górniczej, którego realizatorem jest Konsorcjum GÓRNICTWO POLSKIE w składzie: Krajowa Izba Gospodarcza, Górnicza Izba Przemysłowo-Handlowa oraz Polska Technika Górnicza. W ramach Programu proponujemy Państwu udział w najważniejszych wydarzeniach targowych i misjach gospodarczych branży górniczej do następujących krajów: Indii, Argentyny, Chile, Kazachstanu, Chin, Wietnamu i Rosji.

Uczestnicy Programu mogą uzyskać 75% refundacji z tytułu poniesionych kwalifikowanych kosztów udziału w wybranych przedsięwzięciach.

Branżowy Program Promocji Maszyn i Urządzeń Górniczych gwarantuje jednocześnie szeroki zasięg kampanii promocyjnej organizowanych wydarzeń. Międzynarodowe Targi IMME’2012 odbywają się w cyklu dwuletnim.

Indyjski sektor górniczy odgrywa wiodącą rolę w gospodarce i infrastukturze kraju. Rozwój branży zależy od naukowych podstaw przemysłu wydobywczego w zakresie badań, wydajności oraz zastosowania czystych technologii i bezpiecznych praktyk w górnictwie.

Przedsiębiorcom zainteresowanym udziałem w misji i wizytą na Targach IMME’2012 zapewniamy kompleksowe przygotowanie udziału w spotkaniach, jak również obsługę logistyczną pobytu w Indiach (w tym przelot, lokalny transport, hotel itp.).

Podczas trwania MT IMME’2012 dla polskich wystawców przewidujemy:

 • udział w Polsko - Indyjskim Forum Gospodarczym, przygotowanym we współpracy z Wydziałem Promocji Handlu i Inwestycji Ambasady RP w New Delhi, oraz Konfederacją Indyjskich Izb Przemysłowo Handlowych,
 • uczestnictwo w polsko-indyjskich rozmowach B2B,
 • promocję w lokalnej prasie i spotkania z dziennikarzami.

Indie znajdują się wśród dziesięciu najszybciej rozwijających się gospodarek światowych.

Rynek indyjski od kilkunastu lat przeżywa okres otwarcia i liberalizacji, należąc do sześciu krajów o najwyższym tempie rozwoju gospodarczego. Rok 1991 stanowił początek liberalnych reform ekonomicznych w kraju: została zmniejszona kontrola państwa nad gospodarką, przeprowadzono prywatyzację szeregu przedsiębiorstw państwowych. Imponująca jest skala programów wdrażania nowych technologii w przemyśle. W rezultacie gospodarka indyjska rozwija się w zaskakująco szybkim tempie - w 2006 r. była czwartą największą gospodarką świata (po gospodarkach Stanów Zjednoczonych, Chin oraz Japonii). Motorem rozwoju indyjskiej gospodarki jest przede wszystkim szybki rozwój prywatnych firm oraz stosunkowo nowoczesny i zdyscyplinowany rynek finansowy. Struktura tworzenia dochodu narodowego zbliża Indie bardziej do krajów wysoce rozwiniętych niż rozwijających się gdyż ok. 55% dochodu narodowego wytwarza sektor usług a 28% rolnictwo. Indie swój potencjał gospodarczy rozwijają przez współpracę gospodarczą opartą zarówno na bilateralnej wymianie handlowej, jak również poprzez uczestnictwo w licznych międzynarodowych oraz regionalnych organizacjach gospodarczych. Unia Europejska stała się największym partnerem gospodarczym pod względem wymiany handlowej i bezpośrednich inwestycji.

Według opinii WPHI Ambasady RP w New Delhi Indie to ogromny, niewykorzystany dotychczas potencjał eksportu polskich towarów i usług.

Proponujemy następujące formuły uczestnictwa w misji:

 • dla firm zainteresowanych udziałem w misji w ramach Programu Promocji (75% dofinansowania kosztu stoiska oraz wyjazdu dwóch przedstawicieli Firmy),
 • dla firm zainteresowanych jednorazową kampanią promocyjną podczas w/w imprezy.

Z uwagi na harmonogram przygotowań oraz procedurę dofinansowania, uprzejmie prosimy zainteresowanych udziałem o pilne przesłanie zgłoszenia w celu przekazania dalszych informacji organizacyjnych dotyczących wyjazdu.

Szczegółowe informacje: kontakt

Spot reklamowy

Zapraszamy do oglądania spotu reklamującego branżę polskiego górnictwa jako całość, zrealizowanego w ramach Branżowego Programu Promocji Branży Maszyn i Urządzeń Górniczych.

» Zobacz spot

UWAGA! Zmiana w harmonogramie imprez

Informujemy, że termin Misji Gospodarczej do Chin zaplanowanej na 24-28.10.2012 r. uległ zmianie. Misja Gospodarcza do Chin odbędzie się terminie 20-25.10.2013 r.

Górnicza Misja Gospodarcza do Chin, 23-28.10.2012 r.

Krajowa Izba Gospodarcza ma przyjemność zaprosić Państwa a do udziału w Górniczej Misji Gospodarczej do Chin (Pekin, Taiyuan), która odbędzie się w dniach 23-28.pazdziernika br, będącej pierwszym wydarzeniem realizowanym w ramach trzyletniego Programu Promocji Branży Maszyn i Urządzeń Górniczych, którego wykonawcą jest Konsorcjum Górnictwo Polskie (w składzie: Krajowa Izba Gospodarcza, Polska Technika Górnicza oraz Górnicza Izba Przemysłowo–Handlowa).

Misja jest organizowana we współpracy z Wydziałem Promocji Handlu i Inwestycji przy Ambasadzie RP w Pekinie oraz China National Coal Association.

Jednym z kluczowych punktów programu pobytu misji górniczej w Chinach będzie - Konferencja Promująca „POLSKIE MASZYNY I URZĄDZENIA GÓRNICZE”, która odbędzie się w dniu: 26 października br. w Taiyuanie, podczas Międzynarodowych Targów Górniczych - China (Shanxi) International Coal Technology Expo 2012.

Przedsiębiorcom zainteresowanym udziałem w MISJI GÓRNICZEJ DO CHIN 2012 zapewniamy kompleksową obsługę w zakresie przygotowania programu merytorycznego jak również obsługę logistyczną podczas pobytu w Chinach, w tym:

 • przelot na trasie Warszawa/ Katowice- Pekin - Taiyuan-Pekin- Warszawa/ Katowice
 • transport lokalny
 • aranżacja spotkań merytorycznych i biznesowych w tym Konferencji Promocyjnej
 • ogłoszenie w prasie ,
 • zakwaterowanie w hotelu ****,
 • bilety wstępu na targi China International Coal Technology and Expo 2012, ubezpieczenie, koszty wizy
 • Zapytania w sprawie uczestnictwa w Górniczej Misji Gospodarczej do Chin 2012 oraz zgłoszenia udziału prosimy przesyłać do dnia 28.09.2012.

Wszystkie zainteresowane firmy prosimy o bezpośredni kontakt.

Konferencja w Katowicach

Zapraszamy firmy i przedsiębiorstwa do udziału w Konferencji poświeconej Branżowemu Programowi Promocji Maszyn i Urządzeń Górniczych (kwiecień 2012 - marzec 2015) w ramach poddziałania P.O.I.G 6.51, które odbędzie się dniu 26 lipca w Katowicach w hotelu Qubus Prestiż, sala turkusowa, ul Uniwersytecka 13.

W trakcie konferencji zostaną przedstawione:

 • szczegółowy harmonogram działań promocyjnych w/w programu (targi, misje, konferencje oraz kraje w jakich odbędą się wspomniane imprezy,
 • warunki uczestnictwa w programie,
 • sposób wypełniania wniosku oraz pozostałych dokumentów niezbędnych do złożenia wniosku aplikacyjnego o udział w/w programie w Ministerstwie Gospodarki.

Na koniec spotkania przewidziana jest sesja pytań i odpowiedzi

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionelnego.
wykonanie: ERYDIUM